תולדות עליית הנוער
אישים
מקומות
הוסף תוכן
צור קשר
חיפוש
אישים >> ראובן פוירשטיין 1921

ראובן פוירשטיין 1921

ניסח ויישם שיטות אבחון וחינוך לילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים, שיטות חדשניות שיושמו במסגרות של עליית הנוער וזכו להכרה בעולם כולו.


פרופ' פוירשטיין קרא תיגר על שיטת האבחון המקובלת שהביאה לבידודם של מאות ילדים ממסגרות חינוך רגילות. הוא יצר שיטת אבחון דינאמית שמטרתה לחשוף את כושר ההשתנות הגלום בילד, ולהתוות את הדרך למימוש הפוטנציאל שלו.

בשנות החמישים הקים את התחנות הפסיכולוגיות של עליית הנוער ואת מסגרת המכינות של עליית הנוער. המכינות הכשירו את בני הנוער, יוצאי החינוך המיוחד בעלי רמה תפקודית נמוכה, לקליטה במסגרות רגילות. המכינות מתקיימות עד היום בקרית יערים, ברמת הדסה ובבן יקיר.

בהמשך הקים קבוצות טיפוליות וכיתות מיוחדות לילדים עם הפרעות נפשיות התפתחותיות והתנהגותיות חמורות. הישגיו החינוכיים הביאו בתוך שנים ספורות להשתלבות החניכים במסגרות רגילות של עליית הנוער.

תמונות ומסמכים
הקלק על תמונה להגדלה 6
אוסף הארכיון הציוני המרכזי, ירושלים
אוסף הארכיון הציוני המרכזי, ירושלים
 
האתר הוקם בסיוע: ממשלת ישראל, ועידת התביעות, משפחת גרוסמן, טורנטו, אגודת ידידי משואה בקנדה, המגבית היהודית המאוחדת בקנדה,
מכון קרן קימת לישראל לחקר תולדות הציונות וההתיישבות, איגוד ניצולות השואה מונטריאול, משפחת אונגר, Foundation Summer Entraide

Signed by  CDTech
 
      
  מפת האתר | צור קשר